Wednesday, 22 April 2015

Imardin to wspaniałe, tętniące życiem miasto, stolica potężnego królestwa, nad którego spokojem, oprócz króla i jego legionów, czuwają także wielcy magowie. Zgodnie z powszechnie obowiązującym prawem, wszystkich ludzi obdarzonych darem posługiwania się mocą gromadzi monopolistyczna Gildia Magów. Wiadomo, że jeśli chce się czarować, można zostać jej członkiem bądź... zginąć. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja jest stabilna i nic jej nie może zaszkodzić. A jednak, podczas dość rutynowego pokazu siły magicznej, w trakcie oczyszczania miasta z żebraków i biedoty, staje się coś niezwykłego. Drobna, chudziutka dziewczyna rzuca kamień, który niespodziewanie przebija magiczną osłonę i niemalże zabija jednego z magów. Ten czyn grozi destrukcją odwiecznej równowagi. Rozpoczyna się wyścig z czasem, w którym uczestniczy coraz więcej graczy. Z jednej strony Gildia usilnie stara się namierzyć i przejąć dziewczynę, w której drzemią potężne pokłady mocy, z drugiej ona sama wcale tego nie chce. Jeśli wziąć jeszcze pod uwagę fakt, że nigdzie nie brakuje ludzi chętnych do skorzystania z czyichś umiejętności, dowolnie: legalnie lub nie, staje się jasne, że na biedną Soneę będzie polowało pół miasta. To jednak jeszcze nie wszystko. Odkąd dziewczyna odkryła drzemiącą w sobie moc, nie potrafi już zamknąć bramy do jej źródła. Magiczna potęga, raz w niej rozbudzona, będzie już zawsze próbowała wydostać się na zewnątrz, co może skończyć się nawet zagładą miasta.

Trudi Canavan to pisarka, której polski czytelnik raczej nie ma prawa rozpoznać. A przynajmniej takiego prawa nie miał przed pojawieniem się na sklepowych półkach Gildii Magów. Nie trzeba być licencjonowanym przepowiadaczem przyszłości, by nabrać pewności, że nazwisko Canavan, jeśli nie stanie się powszechnie znane, to przynajmniej nie będzie wywoływało zakłopotania wśród księgarzy. Czemu? To proste jak zaklęcie chodzenia po wodzie: mamy tutaj do czynienia z bardzo dobrze napisaną książką fantasy.

Seria ,,Gildia Magów" to seria dla osób które uwielbiają książki o tematyce fantasy .Gdy ktoś chce zacząć swą przygodę z fantastyką niech sięgnie po ta książkę .
Polecam 

No comments:

Post a Comment